Plugins - All-in-One WP Migration - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (159 entries)

en: Unable to export. Error code: %s. %s
fi: Vienti ei onnistunut. Virhekoodi: %s. %s

en: Translate
fi: Käännä

en: Unable to export: %s
fi: Tapahtui virhe viennissä: %s

en: Unable to import: %s
fi: Tapahtui virhe tuonnissa: %s

en: Unable to import. Error code: %s. %s
fi: Tapahtui virhe viennissä. Virheviesti: %s. %s

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Are you sure to proceed?
fi: Palautusprosessi ylikirjoittaa kaiken verkkosivusi sisällön, mukaanlukien tietokannan, median, lisäosat ja teemat. Oletko varma?

en: Please make sure that your file was exported using <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Varmista, että tiedosto on viety käyttäen <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Please ensure that you have a backup of your data before proceeding to the next step.
fi: Tuonti yliajaa nykyisen sivuston tietokannan, mediat, lisäosat ja teemat. Varmista, että sinulla on varmuuskopio ennen kuin jatkat seuraavaan vaiheeseen.

en: <strong>%s</strong> is not the latest version. You must <a href="%s">update the plugin</a> before you can use it. <br />
fi: <strong>%s</strong> ei ole viimeisin versio. Sinun tulee <a href="%s">päivittää lisäosa</a> ennen kuin voit jatkaa käyttämistä. <br />

en: The file that you are trying to import is over the maximum upload file size limit of <strong>%s</strong>.<br />You can remove this restriction by purchasing our <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited Extension</a>.
fi: Yrität tuoda tiedostoa, mutta se on yli sallitun koon <strong>%s</strong>.<br />Voi ohittaa tämän rajoituksen ostamalla <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Rajoittamattoman laajennoksen</a>.

en: The file type that you have tried to upload is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Käyttämäsi tiedosto ei ole yhteensopiva tämän lisäosan kanssa. Varmista, että tidosto on <strong>.wpress</strong> päätteinen ja se on luotu käyttäen All-in-One WP migration lisäosaa. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Your PHP is 32-bit. In order to import your file, please change your PHP version to 64-bit and try again. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
fi: PHP:si versio on 32 bittiä. Jatkaaksesi vaihda PHP:n versio 64 bittiseksi. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: The archive file is corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> to resolve the problem.
fi: Arkisto on rikki. Katso <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">tämä artikkelli</a> ja selvitä ongelmat.

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
fi: <i class="ai1wm-import-info">Varmuuskopio on PHP 5 versiosta, mutta yrität tuoda sitä PHP 7 versioon. Tämä voi aiheuttaa tuonnissa virheen. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">tekniset tiedot</a></i>

en: or
fi: tai

en: How-to: Increase maximum upload file size
fi: Kuinka: Nosta maksimi latauksen kokoa

en: Maximum upload file size: <strong>%s</strong>.
fi: Max koko siirrolle: <strong>%s</strong>.

en: The file is too large for this server.
fi: Tiedosto on liian suuri tälle palvelimelle.

en: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">How-to: Increase maximum upload file size</a> or
fi: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">Kuinka: Kasvata latauskokoa</a> tai

en: Your file exceeds the maximum upload size for this site: <strong>%s</strong><br />%s%s
fi: Tiedostosi ylittää maximi koon: <strong>%s</strong><br />%s%s

en: Drag & Drop a backup to import it
fi: Siirrä varmuuskopio ja tuo se

en: All-in-One WP Migration Command
fi: All-in-One WP Migration komento

en: Exporting database...<br />%d%% complete<br />%s records saved
fi: Viedään tietokantaa...<br />%d%% valmiina<br />%s merkintää tallennettu

en: Restoring a backup is available via Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
fi: Varmuuskopin palautus on mahdollista rajoittamattomassa versiossa. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Hanki se täältä</a>

en: Preparing to export...
fi: Valmistelee vientiä...

en: %s ago
fi: %s sitten

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
fi: Ostotunnuksesi on virheellinen, ole hyvä ja ole yhteydessä <a href="mailto:support@servmask.com">meihin</a>

en: Are you sure you want to delete this file?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän tiedoston?

en: Please do not close this browser window or your import will fail
fi: Älä sulje tätä ikkunaa tai muuten tuontisi epäonnistuu

en: Continue
fi: Jatka

en: Proceed
fi: Etene

en: Stop import
fi: Pysäytä tuonti

en: Please wait, stopping the import...
fi: Ole hyvä ja odota, pysäytetään tuontia...

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
fi: Kykenemätön pysäyttämään tuontia. Lataa sivu uudestaan ja kokeile uudelleen

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
fi: Kykenemätön valmistelemaan artikkeleiden tuontia. Lataa sivu uudestaan ja kokeile uudelleen

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
fi: Kykenemätön vahvistamaan tuontia. Lataa sivu uudestaan ja kokeile uudelleen

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
fi: Kykenemätön aloittamaan tuontia. Lataa sivu uudestaan ja koita uudelleen

en: Thanks for submitting your request!
fi: Kiitos ehdotuksestasi!

en: Thanks for submitting your feedback!
fi: Kiitos palautteesta!

en: How may we help you?
fi: Kuinka voimme auttaa sinua?

en: Leave plugin developers any feedback here
fi: Jätä lisäosan kehittäjälle terveisiä

en: Stop export
fi: Pysäytä vienti

en: Close
fi: Sulje

en: Please wait, stopping the export...
fi: Odota, vientiä pysäytetään...

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
fi: Vientiä ei pystytty pysäyttämään. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
fi: Vientiä ei pystytty ajamaan. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
fi: Vientiä ei pystytty aloittamaan. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
fi: Olet pysäyttämässä verkkosivusi vientiä, oletko varma?

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
fi: Aiot lopettaa verkkosivujen tuonnin, oletko varma?

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Salausavainta ei pystytty varmentamaan. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Tekninen info</a>

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Arkistopolkua ei löydy. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Tallennuspolkua ei löydy. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Nykyisen osoittimen %s kohtaa ei ei löydy . <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to seek to offset %d on %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Poikkeamaan %d  %s sta ei löydy. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Tiedoston luku ei onnistu: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Levytila on loppu. Ei voida kirjoittaa: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Ei voida kirjoittaa: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
fi: Ei voida aukaista %s asetuksilla %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniset tiedot</a>

en: Done preparing configuration file.
fi: Määrittelytiedosto valmis.

en: Preparing configuration file...
fi: Valmistellaan määrittelytiedostoa....

en: Done archiving configuration file.
fi: Määrittelytiedosto valmis.

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
fi: Arkistoidaan määrittelytiedostoa...<br />%d%% valmi

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
fi: Täyttämällä yhteystietolomakkeen valtuutan All-in-One WP Migration käyttämään <strong>sähköpostiani</strong> vastaamaan tietopyyntöihini. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Yksityisyyskäytännöt</a>

en: Done unpacking archive.
fi: Arkiston purku valmis.

en: Done archiving database.
fi: Tietokannan arkistointi suoritettu.

en: Archiving database...<br />%d%% complete
fi: Arkistoidaan tietokantaa...<br />%d%% suoritettu

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
fi: Arkistoa puretaan... <br />%d%% valmis

en: Restoring database...<br />%d%% complete
fi: Palautetaan tietokantaa...<br />%d%% suoritettu

en: Checking extensions compatibility...
fi: Testataan lisäosien yhteensopivuutta...

en: Done restoring database.
fi: Varmuuskopion palautus suoritettu.

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Preparing to import...
fi: Valmistellaan tuontia...

en: Done activating mu-plugins.
fi: Pakollisten lisäosien aktivointi valmis.

en: Activating mu-plugins...
fi: Aktivoidaan pakollisia lisäosia...

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
fi: <strong>Älä</strong> vie pakollisia lisäosia (tiedostoja)

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedostoa ei voitu kirjoittaa levylle.

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikainen kansio puuttuu.

en: Unable to upload the file because %s
fi: Tiedostoa ei voitu ladata: %s

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
fi: <strong>Älä</strong> korvaa sähköpostiosoitteiden verkkotunnusta (tietokanta)

en: Unrecognized error %s during upload.
fi: Tuntematon virhe %s siirron aikana.

en: A PHP extension stopped the file upload.
fi: PHP laajennus esti siirron.

en: Missing tmp_name in upload file.
fi: Siirrettävä tiedosto virheellinen (tmp_name puuttuu)

en: Missing error key in upload file.
fi: Siirrettävä tiedosto virheellinen.

en: Missing upload file.
fi: Siirrettävä tiedosto puuttuu.

en: Done preparing blogs.
fi: Valmistelut tehty.

en: Preparing blogs...
fi: Valmistellaan...

en: Something went wrong: %s
fi: Jokin meni vikaan: %s

en: Please enter comments in the text area.
fi: Ole hyvä ja lisää kommentti.

en: Your email is not valid.
fi: Sähköpostiosoitteesi on virheellinen.

en: Feedback type is not valid.
fi: Palautteen tyyppi on virheellinen.

en: Please accept feedback term conditions.
fi: Ole hyvä ja hyväksy palaute-ehdot.

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
fi: Ei voida tuoda <strong>WordPress Verkko</strong> WordPress <strong>Yksittäinen</strong> sivulle.

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
fi: Vähintään <strong>yksi WordPress</strong> sivu tulee olla arkistossa mukana.

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
fi: Tämän arkiston tulee sisältää <strong>yksittäinen WordPress</strong> sivusto! Tarkista vientiasetukset.

en: Discard
fi: Hylkää

en: There is an update available. To update, you must enter your
fi: Päivitys saatavilla. Päivittääksesi sinun täytyy syöttää sinun

en: Purchase ID
fi: Ostotunnus/ID

en: here
fi: tässä

en: Save
fi: Tallenna

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
fi: Eikö sinulla ole osto ID:tä? Voit etsiä osto ID:n

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
fi: Päivittääksesi lisäosa, täytä osto ID:si alle.

en: Enter your Purchase ID
fi: Syötä oston ID

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: Size
fi: Koko

en: Date
fi: Päiväys

en: Delete
fi: Poista

en: Import
fi: Tuonti

en: Download
fi: Lataa

en: Restore
fi: Palauta

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vienti

en: Add
fi: Lisää

en: Done exporting database.
fi: Tietokannan vienti valmis.

en: Import Site
fi: Tuo sivusto

en: Get unlimited
fi: Hanki rajoittamaton

en: Import From
fi: Tuo

en: Export Site
fi: Vie sivu

en: Quick hints
fi: Pikavihjeet

en: in the database
fi: tietokannassa

en: Replace with
fi: Korvaa

en: Find
fi: Etsi

en: Export To
fi: Vie

en: File
fi: Tiedosto

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
fi: <strong>Älä</strong> vie tietokantaa (sql)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
fi: <strong>Älä</strong> vie lisäosia (tiedostoja)

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
fi: <strong>Älä</strong> vie teemoja (tiedostoja)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
fi: <strong>Älä</strong> vie mediakirjastoa (tiedostoja)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
fi: <strong>Älä</strong> vie versiotietoja

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
fi: <strong>Älä</strong> vie spam kommentteja

en: (click to expand)
fi: (klikkaa laajentaaksesi)

en: Advanced options
fi: Edistyneet asetukset

en: Tweet
fi: Twiittaa

en: Send
fi: Lähetä

en: Leave plugin developers any feedback here..
fi: Jätä lisäosan kehittäjille palautetta...

en: Enter your email address..
fi: Syötä sähköpostisi...

en: I need help with this plugin
fi: Tarvitsen apua tämän lisäosan kanssa

en: I have ideas to improve this plugin
fi: Minulla on ideoita kuinka tästä lisäosasta saa paremman

en: Leave Feedback
fi: Jätä palautetta

en: Create backup
fi: Luo varmuuskopio

en: Renaming exported file...
fi: Nimetään viemääsi tiedostoa uudelleen...

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
fi: Kaikki WordPress tiedot haettu.

en: Backups
fi: Varmuuskopiot

en: Creating an empty archive...
fi: Luodaan tyhjää arkistoa...

en: Retrieving a list of all WordPress files...
fi: Haetaan WordPress tiedostojen kaikkia tietoja...

en: Get multisite
fi: Hanki monisivusto

en: Unable to import
fi: Tuonti epäonnistui

en: Unable to export
fi: Vienti epäonnistui

en: Done creating an empty archive.
fi: Tyhjän arkiston luonti valmis.

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
fi: Palautetaan %d tiedostoa...<br />%d%% valmis

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
fi: Tällä hetkellä ei ole saatavilla yhtään varmuuskopiota, haluatko luoda uuden?

note: Description of the plugin
en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
fi: Migraatiotyökalu kaikelle blogitiedoille. Tuo tai Vie blogisi sisältö yhdellä klikkauksella.

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
fi: Kun olet ladannut tiedoston konellesi voit viedä sen mihinkä tahansa WordPress sivustolle.

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
fi: Paina "Vie" -nappia ja arkistotiedosto tulee ladattavaksi selaimeen.

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
fi: Laajennetut asetukset osiossa voit konfiguroida vientiasetukset tarkemmin.

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
fi: Voi käyttää tämän lisäosan tuontitoimintoa tuodaksesi zip tiedoston mistä tahansa WordPress sivustolta mihin sinulla on pääkäyttäjäoikeus.

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
fi: Tässä näkymässä voit viedä tietokannan, mediatiedostot, teemat ja lisäosat yhdessä zip tiedostossa.

en: Your site has been imported successfully!
fi: Sivustosi tuonti onnistui!
