Plugins - Yoast Duplicate Post - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (119 entries)

note: translators: %1$s and %2$s are replaced by opening and closing anchor tags.
en: Yoast respects your privacy. Read %1$sour privacy policy%2$s on how we handle your personal information.
fi: Yoast kunnioittaa yksityisyyttäsi. Lue %1$stietosuojakäytäntömme%2$s siitä, miten käsittelemme henkilökohtaisia tietojasi.

en: Welcome notice
fi: Tervetuliaisilmoitus

en: Show welcome notice
fi: Näytä tervetuliaisilmoitus

note: translators: %s: Yoast Duplicate Post.
en: You've successfully installed %s!
fi: Olet onnistuneesti asentanut lisäosan %s!

en: You have successfully subscribed to the newsletter. Please check your inbox.
fi: Olet onnistuneesti tilannut uutiskirjeen. Ole hyvä ja tarkista postilaatikkosi.

en: Please enter valid e-mail address.
fi: Kirjoita voimassa oleva sähköpostiosoite.

en: Something went wrong. Please try again later.
fi: Jotain meni pieleen. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Added
fi: Lisätty

en: Removed
fi: Poistettu

en: An error occurred while deleting the Rewrite & Republish copy.
fi: Tapahtui virhe poistaessa kopiota.

note: Description of the plugin
en: The go-to tool for cloning posts and pages, including the powerful Rewrite & Republish feature.
fi: Valmis työkalu postausten ja sivujen kloonaukseen, mukaan lukien tehokas Uudelleenkirjoita & Uudelleenjulkaise -toiminto.

note: translators: 1: The page title with a link to the frontend page, 2: The scheduled date and time.
en: This rewritten page %1$s is now scheduled to replace the original page. It will be published on %2$s.
fi: Tämä uudelleen kirjoitettu sivu %1$s korvaa nyt alkuperäisen sivun. Se julkaistaan osoitteessa %2$s.

note: translators: 1: The post title with a link to the frontend page, 2: The scheduled date and time.
en: This rewritten post %1$s is now scheduled to replace the original post. It will be published on %2$s.
fi: Tämä uudelleen kirjoitettu viesti %1$s on nyt tarkoitus korvata alkuperäinen viesti. Se julkaistaan %2$s.

en: Schedule republish
fi: Ajasta uudelleenjulkaisu

note: translators: %s: Date on which the post is to be republished.
en: Republish on: %s
fi: Julkaise uudelleen ajankohtana: %s

en: Compare
fi: Vertaile

en: Do you want to compare your changes with the original version before merging? Please save any changes first.
fi: Haluatko verrata muutoksia alkuperäiseen versioon ennen yhdistämistä? Tallenna muutokset ensin.

note: translators: %s: Original item link (to view or edit) or title.
en: Rewrite & Republish of %s
fi: Uudelleenjulkaisu kohteesta: %s

[ctx: verb]
en: Rewrite & Republish
fi: Uudelleenkirjoita ja uudelleenjulkaise

note: translators: %s: Post title.
en: Rewrite & Republish &#8220;%s&#8221;
fi: Uudelleenkirjoittaminen ja uudelleenjulkaiseminen "%s"

en: Show these links
fi: Näytä nämä linkit

en: Warning: users will be able to copy, rewrite and republish all posts, even those of other users.
fi: Varoitus: käyttäjät voivat kopioida, uudelleenkirjoittaa ja julkaista uudelleen kaikki viestit, myös muiden käyttäjien viestit.

en: Rewrite & Republish
fi: Uudelleenkirjoita ja uudelleenjulkaise

en: In a metabox in the Edit screen
fi: Muokkaa-näytön muokkausnäkymässä

en: Post format
fi: Artikkelimuoto

en: The original post has been edited in the meantime. If you click "Republish", this rewritten post will replace the original post.
fi: Alkuperäistä viestiä on tällä välin muokattu. Jos napsautat "Julkaise uudelleen", tämä uudelleen muokattu viesti korvaa alkuperäisen viestin.

note: translators: %s: Number of posts copied.
en: %s post duplicated. You can now start rewriting your post in the duplicate of the original post. Once you choose to republish it your changes will be merged back into the original post. | %s posts duplicated. You can now start rewriting your posts in the duplicates of the original posts. Once you choose to republish them your changes will be merged back into the original post.
fi[0]: %s postaus duplikoitu. Voit nyt aloittaa postauksesi uudelleenkirjoittamisen alkuperäisen viestin kaksoiskappaleeseen. Kun päätät julkaista sen uudelleen, muutoksesi yhdistetään takaisin alkuperäiseen viestiin.
fi[1]: %s postaukset duplikoitu. Voit nyt aloittaa postauksesi uudelleenkirjoittamisen alkuperäisen viestin kaksoiskappaleeseen. Kun päätät julkaista sen uudelleen, muutoksesi yhdistetään takaisin alkuperäiseen viestiin.

en: Your original post has been replaced with the rewritten post. You are now viewing the (rewritten) original post.
fi: Alkuperäinen postauksesi on korvattu uudelleen kirjoitetulla viestillä. Näet nyt (uudelleen kirjoitetun) alkuperäisen postauksesi.

note: translators: %1$s: scheduled date of the copy, %2$s: scheduled time of the copy.
en: A duplicate of this post was made, which is scheduled to replace this post on %1$s at %2$s.
fi: Tästä on tehty kopio, jonka on tarkoitus korvata tämä viesti %1$s klo %2$s.

en: A duplicate of this post was made. Please note that any changes you make to this post will be replaced when the duplicated version is republished.
fi: Tästä on tehty kopio. Huomaa, että kaikki tähän tekemäsi muutokset korvataan, kun kopioitu versio julkaistaan uudelleen.

en: You can only make one Rewrite & Republish duplicate at a time, and a duplicate of this post already exists in the trash. Permanently delete it if you want to make a new duplicate.
fi: Voit tehdä vain yhden Uudelleenkirjoittamisen ja uudelleenjulkaisemisen kaksoiskappaleen kerrallaan, ja tämän kaksoiskappale on jo olemassa roskakorissa. Poista se pysyvästi, jos haluat tehdä uuden kopion.

en: You can now start rewriting your post in this duplicate of the original post. If you click "Republish", this rewritten post will replace the original post.
fi: Voit nyt aloittaa kirjoittamisen uudelleen tässä alkuperäisen viestin kopiossa. Jos napsautat "Julkaise uudelleen", tämä uudelleen kirjoitettu viesti korvaa alkuperäisen viestin.

en: You can now start rewriting your post in this duplicate of the original post. If you click "Republish", your changes will be merged into the original post and you’ll be redirected there.
fi: Voit nyt aloittaa kirjoittamisen uudelleen tässä alkuperäisen viestin kopiossa. Jos napsautat "Julkaise uudelleen", muutoksesi yhdistetään alkuperäiseen viestiin ja sinut ohjataan sinne.

en: An error occurred while republishing the post.
fi: Uudelleenjulkaisun yhteydessä tapahtui virhe.

en: Republish
fi: Uudelleenjulkaise

en: You cannot create a copy for Rewrite & Republish if the original is not published or if it already has a copy.
fi: Et voi luoda kopiota uudelleenkirjoittamista ja uudelleenjulkaisemista varten, jos alkuperäistä ei ole julkaistu tai jos siitä on jo olemassa kopio.

en: Copy creation failed, could not create a copy.
fi: Kopion luonnissa tapahtui virhe.

en: You cannot create a copy of a post which is intended for Rewrite & Republish.
fi: Et voi kopioida artikkelia, joka on tarkoitus uudelleenjulkaista.

en: &larr; Return to editor
fi: &larr; Takaisin muokkaustilaan

note: translators: %s: original item link (to view or edit) or title.
en: Compare changes of duplicated post with the original (&#8220;%s&#8221;)
fi: Vertaile muutoksia alkuperäisen kohteen kanssa (&#8220;%s&#8221;)

en: Changes overview failed, could not find original post.
fi: Muutosten yleiskatsaus epäonnistui, alkuperäistä postausta ei löytynyt.

note: translators: %s: post ID.
en: Changes overview failed, could not find post with ID %s.
fi: Muutosten selaaminen epäonnistui, alkuperäistä postausta ID:llä %s ei löydy.

en: No post has been supplied!
fi: Yhtään postausta ei ole toimitettu!

en: You aren't allowed to duplicate this post
fi: Sinulla ei ole oikeuksia kopioida tätä postausta

en: Subscribe
fi: Tilaa

note: translators: 1: Code start tag, 2: Code closing tag, 3: Link start tag to the template tag documentation, 4: Link closing tag.
en: You can also use the template tag %1$sduplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id )%2$s. %3$sMore info on the template tag%4$s.
fi: Voit myös käyttää mallitunnistetta %1$sduplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id )%2$s. %3$sLisätietoja template-tagista%4$s.

note: translators: %s: Post title.
en: New draft of &#8220;%s&#8221;
fi: Uusi luonnos kohteesta &#8220;%s&#8221;

[ctx: verb]
en: Clone
fi: Kopioi

note: translators: %s: post title
en: The original item this was copied from is: <span class="duplicate_post_original_item_title_span">%s</span>
fi: Alkuperäinen kohde, josta tämä on kopioitu, on: <span class="duplicate_post_original_item_title_span">%s</span>

en: The original item this was copied from is: <span class="duplicate_post_original_item_title_span"></span>
fi: Alkuperäinen kohde, josta tämä on kopioitu, on: <span class="duplicate_post_original_item_title_span"></span>

en: Delete reference to original item.
fi: Poista viite alkuperäiseen kohteeseen.

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

note: translators: 1: Yoast
en: If you want to stay up to date about all the exciting developments around Duplicate Post, subscribe to the %1$s newsletter!
fi: Jos haluat pysyä ajan tasalla kaikista Duplicate Postin jännittävistä tapahtumista, tilaa %1$s-uutiskirje!

note: translators: %s: Post title.
en: Clone &#8220;%s&#8221;
fi: Kloonaa "%s"

note: translators: %s: Original item link (to view or edit) or title.
en: Original: %s
fi: Alkuperäinen: %s

en: Original item
fi: Alkuperäinen kohde

en: After the title in the Post list
fi: Otsikon jälkeen Sisältötyypin listauksessa

en: You'll also be able to delete the reference to the original item with a checkbox in Quick Edit
fi: Voit myös poistaa viittauksen alkuperäiseen kohteeseen Pikamuokkauksen valintaruudun avulla

en: In a column in the Post list
fi: Sisältötyypin listauksen sarakkeessa

en: You'll also be able to delete the reference to the original item with a checkbox
fi: Voit myös poistaa viittauksen alkuperäiseen kohteeseen valintaruudun avulla

en: Show original item:
fi: Näytä alkuperäinen kohde:

en: Settings sections
fi: Asetusten osiot

en: Settings for Duplicate Post
fi: Duplicate Postin asetukset

note: translators: %s: post title
en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

note: translators: %s: post title
en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatsele &#8220;%s&#8221;

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Current user is not allowed to copy posts.
fi: Nykyisellä käyttäjällä ei ole oikeuksia kopioida artikkeleita.

en: you probably want this unchecked, unless you have very special requirements
fi: et välttämättä halua valita tätä, ellei sinulla ole hyvin erityisiä vaatimuksia

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: You can use * to match zero or more alphanumeric characters or underscores: e.g. field*
fi: Voit käyttää * merkitsemään mitä tahansa määrää alfanumeerisia (alphanumeric) merkkejä tai alaviivoja: esim. field*

en: Menu order
fi: Järjestys

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Template
fi: Sivupohja

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

note: translators: %s: Number of posts copied.
en: %s item copied. | %s items copied.
fi[0]: %s kohde kopioitu.
fi[1]: %s kohdetta kopioitu.

en: Whether the links are displayed for custom post types registered by themes or plugins depends on their use of standard WordPress UI elements.
fi: Se, näytetäänkö linkit teemojen tai lisäosien rekisteröimille mukautetuille sisältötyypeille (CPT), riippuu niiden käyttämistä WordPressin tavallisista käyttöliittymäelementeistä.

en: Select the post types you want the plugin to be enabled for.
fi: Valitse ne sisältötyypit, joille haluat ominaisuuden käyttöön.

en: Enable for these post types
fi: Aktivoi näille dokumenttityypeille

en: Passwords and contents of password-protected posts may become visible to undesired users and visitors.
fi: Salasanat ja salasanasuojattu sisältö saattaa tulla näkyville sivulla vieraileville käyttäjille, jotka eivät aikaisemmin nähneet kyseistä sisältöä.

en: Show/hide private taxonomies
fi: Näytä/piilota taksonomiat

en: Add this number to the original menu order (blank or zero to retain the value)
fi: Lisää tämä numero alkuperäiseen järjestykseen (tyhjä tai nolla jos käytetään samaa arvoa)

en: Increase menu order by
fi: Nosta järjestysnumeroa määrällä

en: except pingbacks and trackbacks
fi: ei linkki-ilmoituksia ja paluuviitteita (pingbacks and trackbacks)

en: Comments
fi: Kommentit

en: Children
fi: Alatasot

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Password
fi: Salasana

en: Content
fi: Sisältö

en: Excerpt
fi: Ote

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Status
fi: Tila

en: Date
fi: Päiväys

en: Title
fi: Otsikko

en: Post/page elements to copy
fi: Artikkelin/Sivun kopioitavaksi tarkoitetut elementit

en: Display
fi: Näytä

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: What to copy
fi: Mitä kopioidaan

en: Copy features for this post type are not enabled in options page
fi: Kopiointitoiminnallisuudet tälle dokumenttityypille ovat pois päältä Asetukset-sivulla

en: Settings
fi: Asetukset

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Admin bar
fi: Ylläpitovalikko

en: Edit screen
fi: Muokkausnäkymä

en: Post list
fi: Artikkelilista

en: Show links in
fi: Näytä kopio- /klooni-linkit

en: Roles allowed to copy
fi: Roolit, jotka voivat kopioida artikkeleita

en: Suffix to be added after the title, e.g. "(dup)" (blank for no suffix)
fi: Loppuliite, joka lisätään otsikon perään, esimerkiksi "(kopio)". Jätä tyhjäksi, jos et halua loppuliitettä.

en: Title suffix
fi: Otsikon loppuliite

en: Prefix to be added before the title, e.g. "Copy of" (blank for no prefix)
fi: Etuliite, joka lisätään otsikon eteen, esimerkiksi "Kopio artikkelista". Jätä tyhjäksi, jos et halua etuliitettä.

en: Title prefix
fi: Otsikon etuliite

en: Do not copy these taxonomies
fi: Älä kopioi näitä taksonomioita

en: Comma-separated list of meta fields that must not be copied.
fi: Pilkuilla eroteltu lista meta-kentistä, joita ei saa kopioida.

en: Do not copy these fields
fi: Älä kopioi näitä kenttiä

en: Duplicate Post Options
fi: Duplicate Post asetukset

en: Copy creation failed, could not find original:
fi: Kopiointi epäonnistui, alkuperäistä ei löytynyt:

en: No post to duplicate has been supplied!
fi: Artikkelia kaksoiskappaletta varten ei ole annettu!

en: New Draft
fi: Uusi luonnos

en: Copy to a new draft
fi: Kopioi uudeksi luonnokseksi

en: Clone
fi: Kopioi
