Themes - Twenty Twenty-Five - en to nb_NO translation catalogue (385 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Five emphasizes simplicity and adaptability. It offers flexible design options, supported by a variety of patterns for different page types, such as services and landing pages, making it ideal for building personal blogs, professional portfolios, online magazines, or business websites. Its templates cater to various blog styles, from text-focused to image-heavy layouts. Additionally, it supports international typography and diverse color palettes, ensuring accessibility and customization for users worldwide.
nb_NO: Twenty Twenty-Five legger vekt på enkelhet og tilpasningsevne. Det tilbyr fleksible utformingsalternativer, støttet av en rekke mønstre for forskjellige sidetyper, for eksempel tjenester og landingssider, noe som gjør den ideell for å bygge personlige blogger, profesjonelle porteføljer, nettmagasiner eller forretningsnettsteder. Malene imøtekommer ulike bloggstiler, fra tekstfokuserte til bildetunge oppsett. I tillegg støtter den internasjonal typografi og forskjellige fargepaletter, noe som sikrer tilgjengelighet og tilpasning for brukere over hele verden.

[ctx: Template part name]
en: Footer
nb_NO: Sidebunn

[ctx: Template part name]
en: Header
nb_NO: Sidetopp

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
nb_NO: Ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Large
nb_NO: Stor

[ctx: Font size name]
en: Medium
nb_NO: Middels

[ctx: Color name]
en: Contrast
nb_NO: Kontrast

en: A collection of full page layouts.
nb_NO: En samling oppsett for hele sider.

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
nb_NO: Sidestolpe

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
nb_NO: Ekstra ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Small
nb_NO: Liten

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: Pattern title]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: About
nb_NO: Om

en: Checkmark
nb_NO: Avkrysningsmerke

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
nb_NO: Liste over innlegg, 1 kolonne

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
nb_NO: Sidestolpe

[ctx: Pattern title]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
nb_NO: Side uten tittel

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
nb_NO: Sidebunn nyhetsbrev

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
nb_NO: Sidebunn kolonner

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
nb_NO: Sidetopp med stor tittel

[ctx: Template part name]
en: Vertical Header
nb_NO: Vertikal sidetopp

[ctx: Space size name]
en: XX-Large
nb_NO: XX-stor

[ctx: Space size name]
en: X-Large
nb_NO: X-stor

[ctx: Space size name]
en: Large
nb_NO: Stor

[ctx: Space size name]
en: Regular
nb_NO: Vanlig

[ctx: Space size name]
en: Small
nb_NO: Liten

[ctx: Space size name]
en: X-Small
nb_NO: X-liten

[ctx: Space size name]
en: Tiny
nb_NO: Ørliten

[ctx: Style variation name]
en: Style 5
nb_NO: Stil 5

[ctx: Style variation name]
en: Style 4
nb_NO: Stil 4

[ctx: Style variation name]
en: Style 3
nb_NO: Stil 3

[ctx: Style variation name]
en: Style 2
nb_NO: Stil 2

[ctx: Style variation name]
en: Style 1
nb_NO: Stil 1

[ctx: Style variation name]
en: Pill shaped
nb_NO: Pilleformet

[ctx: Style variation name]
en: Annotation
nb_NO: Merknad

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
nb_NO: Undertittel

[ctx: Style variation name]
en: Display
nb_NO: Visning

[ctx: Duotone name]
en: Midnight filter
nb_NO: Midnatt-filter

[ctx: Style variation name]
en: Midnight
nb_NO: Midnatt

[ctx: Style variation name]
en: Sunrise
nb_NO: Soloppgang

[ctx: Style variation name]
en: Morning
nb_NO: Morgen

[ctx: Style variation name]
en: Twilight
nb_NO: Skumring

[ctx: Style variation name]
en: Afternoon
nb_NO: Ettermiddag

[ctx: Style variation name]
en: Dusk
nb_NO: Skumring

[ctx: Style variation name]
en: Noon
nb_NO: Middag

[ctx: Color name]
en: Accent 6
nb_NO: Uthevet 6

[ctx: Color name]
en: Accent 5
nb_NO: Uthevet 5

[ctx: Color name]
en: Accent 4
nb_NO: Uthevet 4

[ctx: Color name]
en: Accent 3
nb_NO: Uthevet 3

[ctx: Color name]
en: Accent 2
nb_NO: Uthevet 2

[ctx: Color name]
en: Accent 1
nb_NO: Uthevet 1

[ctx: Style variation name]
en: Evening
nb_NO: Kveld

[ctx: Pattern description]
en: Vertical Header with site title and navigation
nb_NO: Vertikal sidetopp med nettstedstittel og navigasjon

[ctx: Pattern title]
en: Vertical header
nb_NO: Vertikal sidetopp

[ctx: Pattern title]
en: 3 column layout with 6 testimonials
nb_NO: 3 kolonners oppsett med 6 omtaler

[ctx: Pattern title]
en: 2 columns with avatar
nb_NO: 2 kolonner med avatar

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned single post
nb_NO: Høyrejustert enkeltinnlegg

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, single post
nb_NO: Kun tekst-blogg, enkeltinnlegg

en: Next Photo
nb_NO: Neste foto

en: Previous Photo
nb_NO: Forrige foto

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
nb_NO: Merket:

[ctx: Prefix before one or more categories. The categories are displayed in a separate block on the next line.]
en: Categories:
nb_NO: Kategorier:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
nb_NO: Publisert av

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog single post
nb_NO: Fotoblogg enkeltinnlegg

[ctx: Prefix before the post date block.]
en: Published on
nb_NO: Publisert

[ctx: Pattern title]
en: Offset post without featured image
nb_NO: Forskjøvet innlegg med fremhevet bilde

[ctx: Pattern title]
en: News blog single post with sidebar
nb_NO: Nyhetsblogg enkeltinnlegg med sidestolpe

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: by
nb_NO: av

en: Older Posts
nb_NO: Eldre innlegg

en: Newer Posts
nb_NO: Nyere innlegg

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
nb_NO: Skrevet av

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog posts
nb_NO: Fotoblogg-innlegg

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, posts
nb_NO: Kun tekst-blogg, innlegg

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns, with only featured images.
nb_NO: En lsite med fotografier, 3 kolonner, med bare fremhevede bilder.

en: The Latest
nb_NO: Det siste

[ctx: Pattern title]
en: News blog with sidebar
nb_NO: Nyhetsblogg med sidestolpe

[ctx: Pattern title]
en: Homepage for right-aligned blog
nb_NO: Hjemmeside for høyrejustert blogg

en: Architecture
nb_NO: Arkitektur

[ctx: Pattern title]
en: News blog with featured posts grid
nb_NO: Nyhetsblogg med fremhevede innlegg i rutenett

[ctx: Pattern title]
en: News blog home
nb_NO: Nyhetblogg hjem

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, home
nb_NO: Ren tekst-blogg, hjem

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog home
nb_NO: Fotoblogg hjem

[ctx: Pattern title]
en: Archive for the right-aligned blog
nb_NO: Arkiv for høyrejustert blogg

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, archive
nb_NO: Kun tekst-blogg arkiv

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog archive
nb_NO: Fotoblogg arkiv

[ctx: Pattern title]
en: News blog archive
nb_NO: Nyhetsblogg arkiv

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, 404
nb_NO: Høyrejustert blogg, 404

[ctx: Pattern title]
en: Services, team photos
nb_NO: Tjenester, team-bilder

en: View plans
nb_NO: Se abonnementspakker

en: Deliver
nb_NO: Lever

en: Assemble
nb_NO: Sett sammen

en: Collect
nb_NO: Samle inn

en: Our services
nb_NO: Våre tjenester

en: Image for service
nb_NO: Bilde for tjeneste

[ctx: Pattern title]
en: Services, 3 columns
nb_NO: Tjenester, 3 kolonner

en: 40€
nb_NO: 400 kr

en: Get access to our paid newsletter and an unlimited pass.
nb_NO: Få tilgang til vårt betalte nyhetsbrev og ubgrenset tilgang.

[ctx: Name of membership package.]
en: Expert
nb_NO: Ekspert

en: Month
nb_NO: Måned

en: 20€
nb_NO: 200 kr

en: Get access to our paid newsletter and a limited pass for one event.
nb_NO: Få tilgang til vårt betalte nyhetsbrev og begrenset tilgang til ett arrangement.

en: Get access to our free articles and weekly newsletter.
nb_NO: Få tilgang til våre gratis artikler og ukentlig nyhetsbrev.

en: Choose your membership
nb_NO: Velg ditt medlemskap

en: 20€/month
nb_NO: 200 kr/mnd

[ctx: Name of membership package.]
en: Single
nb_NO: Enkelt

[ctx: Button text, refers to joining a community. Verb.]
en: Join
nb_NO: Bli med

en: Join our forums.
nb_NO: Bli med i vårt forum

en: 0€
nb_NO: 0 kr

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

[ctx: Pattern description]
en: Next and previous post links.
nb_NO: Neste og forrige innleggslenker.

[ctx: Pattern description]
en: A shop homepage pattern.
nb_NO: Et hjemmesidemønster for butikk.

[ctx: Pattern title]
en: Shop homepage
nb_NO: Butikkhjemmeside

[ctx: Phone number.]
en: +1 555 349 1806
nb_NO: +47 98765432

[ctx: Pattern title]
en: Instagram grid
nb_NO: Instagram-rutenett

[ctx: Pattern title]
en: Logos
nb_NO: Logoer

en: in
nb_NO: i

en: Written by
nb_NO: Skrevet av

[ctx: Pattern title]
en: Written by
nb_NO: Skrevet av

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search.]
en: Sorry, but nothing was found. Please try a search with different keywords.
nb_NO: Ingenting ble funnet. Forsøk et søk med andre nøkkelord.

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
nb_NO: Legg til tekst eller blokker som skal vises nå spørringen ikke gir resultater.

en: Other Posts
nb_NO: Andre innlegg

[ctx: Button text. Verb.]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: Pattern description]
en: Hidden heading for the home page and index template.
nb_NO: Skjult overskrift for hjemmesiden og indeks-malen.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden blog heading
nb_NO: Skjult bloggoverskrift

[ctx: 404 error message]
en: The page you are looking for doesn't exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
nb_NO: Siden du ser etetr finnes ikke eller er fjernet. Prøv å søke med skjemaet nedenfor.

[ctx: 404 error message]
en: Page not found
nb_NO: Side ikke funnet

[ctx: Button text]
en: Apple Podcasts
nb_NO: Apple-podkaster

en: Subscribe on your favorite platform
nb_NO: Abonner på din favorittplattform

en: Book Image
nb_NO: Bokbilde

[ctx: Sample hero button]
en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

en: Image of the book
nb_NO: Bilde for boka

[ctx: Pattern title]
en: Header
nb_NO: Sidetopp

[ctx: Pattern description]
en: Header with site title and navigation.
nb_NO: Sidetopp med nettstedstittel og navigasjon.

en: Sunflowers
nb_NO: Solsikker

en: Cactus
nb_NO: Kaktus

en: Anthuriums
nb_NO: Anthuriumer

en: Top Categories
nb_NO: Toppkategorier

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with different categories.
nb_NO: Et rutenett med ulike kategorier.

[ctx: Pattern title]
en: Grid with categories
nb_NO: Rutenett med kategorier

en: Podcast
nb_NO: Podkast

en: Explore the episodes
nb_NO: Utforsk episiodene

[ctx: Pattern description]
en: A grid with videos.
nb_NO: Et rutenett med videoer

[ctx: Pattern title]
en: Grid with videos
nb_NO: Rutenett med videoer

[ctx: Pattern title]
en: Link format
nb_NO: Lenkeformat

[ctx: Pattern description]
en: A link post format with a description and an emphasized link for key content.
nb_NO: Et lenkepostformat med en beskrivelse og ethevet lenke som hovedinnhold.

[ctx: Pattern title]
en: Audio format
nb_NO: Lydklippformat

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: Patterns
nb_NO: Mønstre

en: Shop
nb_NO: Butikk

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: Authors
nb_NO: Forfattere

en: FAQs
nb_NO: FAQ-er

en: Blog
nb_NO: Blogg

[ctx: Pattern title]
en: Footer with columns
nb_NO: Sidebunn med kolonner

note: translators: Designed with WordPress. %s: WordPress link.
en: Designed with %s
nb_NO: Utformet med %s

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer
nb_NO: Midtstilt sidebunn

[ctx: Pattern title]
en: Events list
nb_NO: Arrangementsoversikt

en: Learn more
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Pattern title]
en: Centered heading
nb_NO: Midtstilt sidetopp

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: United States
nb_NO: USA

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: Book Store
nb_NO: Bokhandel

en: International editions
nb_NO: Internasjonale utgaver

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Outside Europe? View <a href="#" rel="nofollow">international editions</a>.
nb_NO: Utenfor Europa? Se <a href="#" rel="nofollow">internasjonale utgaver</a>.

[ctx: Example brand name.]
en: Apple Books
nb_NO: Apple-bøker

en: Portland
nb_NO: Bergen

en: Salt Lake City
nb_NO: Trondheim

en: San Diego
nb_NO: Stavanger

en: 123 Example St. Manhattan, NY 10300 United States
nb_NO: Eksempelgaten 123, 0099 Oslo, Norge

en: New York
nb_NO: Oslo

en: Email
nb_NO: E-post

[ctx: Pattern title]
en: Contact location and link
nb_NO: Kontaktsted og lenke

en: Get directions
nb_NO: Få veibeskrivelse

en: Social media
nb_NO: Sosiale medier

en: How to get in touch with us
nb_NO: Hvordan komme i kontakt med oss

[ctx: Pattern title]
en: Post format name
nb_NO: Navn på innleggsformat

en: About Us
nb_NO: Om oss

[ctx: Button text of intro section.]
en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Heading for banner pattern.]
en: New arrivals
nb_NO: Nyankommet

[ctx: Alt text for intro picture.]
en: Picture of a flower
nb_NO: Bilde av en blomst

en: Image of a book
nb_NO: Bilde av en bok

[ctx: Pattern title]
en: Cover with big heading
nb_NO: Omslag med stor overskrift

en: Pages
nb_NO: Sider

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: Are signed copies available?
nb_NO: Er signerte utgaver tilgjengelige?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: When will The Stories Book be released?
nb_NO: Når vil boka Fortellinger bli utgitt?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: How much does The Stories Book cost?
nb_NO: Hvor mye vil boka Fortellinger koste?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: What is The Stories Book about?
nb_NO: Hva handler boka Fortellinger om?

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
nb_NO: Ofte stilte spørsmål

[ctx: Pattern title]
en: FAQs
nb_NO: FAQ-er

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
nb_NO: Bilde av en person som skriver på en skrivemaskin.

[ctx: Pattern description]
en: A testimonial with a large image on the right.
nb_NO: En omtale med et stort bilde til høyre.

[ctx: Pattern title]
en: Review with large image on right
nb_NO: En anmeldels med stort bilde til høyre

[ctx: Testimonial section heading.]
en: What people are saying
nb_NO: Det folk sier

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
nb_NO: Det folk sier

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
nb_NO: Bilde av en person

[ctx: Pattern title]
en: Post with left-aligned content
nb_NO: Innlegg med venstrejustert innhold

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, search
nb_NO: Høyrejustert blogg, søk

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, search
nb_NO: Blogg med ren tekst, søk

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog search results
nb_NO: Søkeresultater for fotoblogg

[ctx: Pattern title]
en: News blog search results
nb_NO: Søkereultater for nyhetsblogg

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column, with featured image and post date.
nb_NO: En liste over innlegg, 1 kolonne, med fremhevet bilde og publiseringssdato.

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned posts
nb_NO: Høyrejusterte innlegg

[ctx: Pattern title]
en: News blog query loop
nb_NO: Spørringsløkke for nyhetsblogg

[ctx: Pattern title]
en: Page template for the right-aligned blog
nb_NO: Sidemal for høyrejustert blogg

[ctx: Pattern description]
en: A section with three columns and two rows, each containing a testimonial and citation.
nb_NO: En seksjon med tre kolonner og to rader, hver inneholdenede en omtale og sitering.

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Amazing quality and care. I love all your products.”
nb_NO: "Fantastisk kvalitet og omsorg. Jeg liker alle dine produkter."

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Superb product and customer service!”
nb_NO: "Fantastisk produkt- og kundeservice!"

[ctx: Pattern description]
en: Two columns with testimonials and avatars.
nb_NO: To kolonner med omtaler og avatarer.

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog page
nb_NO: Innleggside for fotoblogg

en: Man in hat, standing in front of a building.
nb_NO: Man med hatt som stpr foran en bygning.

en: Picture of a person typing on a typewriter.
nb_NO: Bilde av en person som skriver på en skrivemaskin.

en: Portrait of a nurse
nb_NO: Portrett av en sykepleier

[ctx: Pattern title]
en: Services, subscriber only section
nb_NO: Tjenester, seksjon kun for abonnenter

en: Pricing
nb_NO: Priser

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 3 columns
nb_NO: Priser, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio homepage
nb_NO: Forside for portefølje

en: My name is Anna Möller and these are some of my photo projects.
nb_NO: Mitt navn ier Anna Möller og dette er noen av mine fortografiprosjekter.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio homepage pattern.
nb_NO: Et mønster for hjemmesiden for portefølje.

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 2 columns
nb_NO: Priser, 2 kolonner

en: Photo of a woman worker.
nb_NO: Foto av en kvinnelig arbeider.

[ctx: Link to a page with information about what the person is working on right now.]
en: Now
nb_NO: Nå

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for book
nb_NO: Landingsside for bok

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for event
nb_NO: Landingsside for arrangement

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for podcast
nb_NO: Landingsside for podkast

en: Woman on beach, splashing water.
nb_NO: Kvinne på strand, plasker i vannet.

[ctx: Example heading in pattern.]
en: Hey,
nb_NO: Hei,

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
nb_NO: Kommer snart

[ctx: Pattern description]
en: A business homepage pattern.
nb_NO: Et hjemmesidemønster for en virksomhet.

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
nb_NO: Hjemmeside for virksomhet

en: More posts
nb_NO: Flere innlegg

[ctx: Pattern description]
en: Displays a list of posts with title and date.
nb_NO: Viser en liste med innlegg og dato.

[ctx: Pattern title]
en: More posts
nb_NO: Flere innlegg

[ctx: Example username for social media account.]
en: @example
nb_NO: @eksempel

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with photos and a link to an Instagram profile.
nb_NO: En rutenett-seksjon med bilder og lenke til en Instagram-profil

[ctx: Heading of the hero section.]
en: The Stories Book
nb_NO: Boka Fortellinger

en: About the event
nb_NO: Om arrangementet

en: Join our IRL events.
nb_NO: Bli med på våre arrangementer.

en: Get access to our paid articles and weekly newsletter.
nb_NO: Få tilgang til våre betalte artikler og ukentlige nyhetsbrev.

en: Cancel or pause anytime.
nb_NO: Avslutt eller gjør pause når når som helst.

en: Get a free tote bag.
nb_NO: Få en gratis veske.

[ctx: Pattern description]
en: Pricing section with two columns, pricing plan, description, and call-to-action buttons.
nb_NO: Pris-sekjson med to kolonner, prisliste, beskrivelse og handlingsknapper.

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with profile, links and wide margins
nb_NO: Lenke i biografi med profil, lenker og brede kanter.

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with tight margins
nb_NO: Lenke i biografi med smale kanter

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with a heading, paragraph, links and a full height image.
nb_NO: En lenke i landingside for biografi med overskrift, avsnitt, lenker og bilde i full høyde.

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio heading, paragraph, links and full-height image
nb_NO: Lenke i biografi overskrift, avsnitt, lenker og bilde i full høyde

[ctx: Pattern title]
en: CV/bio
nb_NO: CV/biografi

en: Subscribe to get notified when our website is ready.
nb_NO: Abonner for å få varsel når nettstedet vårt er klart.

en: Something great is coming soon
nb_NO: Noe stort kommer snart

en: Event
nb_NO: Arrangement

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover banner that can be applied to a page or it can work as a single landing page.
nb_NO: Et omslagsbanner i full bredde som brukes på en side eller detb kan virke som en enkel landingsside.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
nb_NO: En seksjon med overlappende bilder og beskrivelse.

[ctx: Pattern title]
en: Overlapping images and paragraph on right
nb_NO: Overlappende bilder og avsnitt til høyre.

en: Close up of two flowers on a dark background.
nb_NO: Nærbilde av to blomster med mørk bakgrunn.

[ctx: Sample hero heading]
en: Tell your story
nb_NO: Fortell din historie

[ctx: Alt text for cover image.]
en: Picture of a flower
nb_NO: Bilde av en blomst

[ctx: Pattern description]
en: A two-column section with a heading and paragraph on the left, and an image on the right.
nb_NO: En seksjon med to kolonner og med overskrift og avsnitt til venstre og bilde til høyre.

[ctx: Pattern title]
en: Heading and paragraph with image on the right
nb_NO: Overskrift og avsnitt med bilde til høyre

[ctx: Pattern title]
en: Header with large title
nb_NO: Sidetopp med stor tittel

[ctx: Pattern description]
en: Header with large site title and right-aligned navigation.
nb_NO: Sidetopp med stor nettstedstittel og høyrejustert navigasjon.

[ctx: Pattern description]
en: Header with site title and navigation in columns.
nb_NO: Sidetopp med nettstedstittel og navigasjon i kolonner.

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
nb_NO: Sidetopp med kolonner

[ctx: Pattern description]
en: Header with centered site title and navigation.
nb_NO: Sidetopp med midtstilt nettstedstittel og navigasjon.

[ctx: Pattern title]
en: Centered header
nb_NO: Midtstilt sidetopp

en: Close up of a red anthurium.
nb_NO: Nærbilde av rød anthurium.

[ctx: Pattern title]
en: Footer
nb_NO: Sidebunn

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and social links.
nb_NO: Sidebunn med midtstilt nettstedstittel og sosiale lenker.

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer with social links
nb_NO: Midststilt sidebunn med sosiale lenker

en: Receive our articles in your inbox.
nb_NO: Motta våre artikler i innboksen din.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with large site title and newsletter signup.
nb_NO: Sidebunn med stor nettstedstittel og registrering for nyhetsbrev.

[ctx: Pattern title]
en: Footer with newsletter signup
nb_NO: Sidebunn med registrereing for nyhetsbrev

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with title, tagline and links.
nb_NO: Sidebunn-kolonner med tittel, slagord og lenker.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with logo, title, tagline and links.
nb_NO: Sidebunn-kolonner med logo, tittel, slagord og lenker.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and tagline.
nb_NO: Sidebunn med midtstilt nettstedstittel og slagord.

[ctx: Example event time in pattern.]
en: 9 AM — 11 AM
nb_NO: 9 —  11

en: Birds on a lake.
nb_NO: Fugler på en innsjø.

[ctx: Pattern description]
en: A section with specified dates and times for an event.
nb_NO: En seksjon med angitte datoer og tider for et arrangement.

[ctx: Pattern title]
en: Event schedule
nb_NO: Arrangementsplan

en: Close up photo of white flowers on a grey background
nb_NO: Nærbilde av hvite blomster på grå bakgrunn

[ctx: Abbreviation for "Please respond".]
en: RSVP
nb_NO: Svar utbes

en: View of the deep ocean.
nb_NO: Utsikt over det dype havet.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in the most popular locations.
nb_NO: En handlingsdriver-seksjon med lenker for å få tak i boka på de meste populære stedene.

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with locations
nb_NO: Handlingsdriver med steder

en: Buy your copy of The Stories Book
nb_NO: Kjøp boka Fortellinger

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in different websites.
nb_NO: En handlingsdriver-seksjon med lenker for å få tak i boka på ulike nettsteder.

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with book links
nb_NO: En handlingsdriver med bok-lenker

en: The business location
nb_NO: Stedet for virksomheten

en: Visit us at 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States
nb_NO: Besøk oss på Eksempelgaten 123, 1030 Oslo, Norge

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with social media links, email, and multiple location details.
nb_NO: Kontakt-seksjon med lenker til sosiale medier, e-post og flere stedsdetaljer.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with a location address, a directions link, and an image of the location.
nb_NO: Kontakt-seksjon med stedsadresse, veivisningslenke og et bilde av stedet.

[ctx: Pattern title]
en: Contact, info and locations
nb_NO: Kontaktinformasjon og steder

[ctx: Pattern description]
en: Centered contact section with a prominent message and social media links.
nb_NO: Midtstilt kontakt-seksjon med fremtredende melding og lenker til sosiale medier.

[ctx: Pattern title]
en: Centered link and social links
nb_NO: Midststilt lenke og sosiale lenker

[ctx: Pattern description]
en: Comments area with comments list, pagination, and comment form.
nb_NO: Kommentarområde med kommentarliste, sideinndeling og kommentarskjema.

en: Let’s hear them.
nb_NO: La oss fo høre dem.

en: Photography close up of a red flower.
nb_NO: Fotografi nærbilde av rød blomst.

[ctx: Pattern description]
en: A banner with a short paragraph, and two images displayed in a grid layout.
nb_NO: Et banner med kort avsnitt og to bilder vist i et rutenett-oppsett.

[ctx: Pattern title]
en: Banner with description and images grid
nb_NO: Banner med beskrivelse av bilde-rutenett

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Aug 08—10 2025
nb_NO: 8.—10. aug 2025

en: Picture of a historical building in ruins.
nb_NO: Bilde av en historisk bygning i ruiner.

[ctx: Pattern description]
en: A section that can be used as a banner or a landing page to announce an event.
nb_NO: En seksjon som kan brukes som et banner eller en landingsside for å annonsere et arrangement.

[ctx: Pattern title]
en: Poster-like section
nb_NO: Plakat-liknende seksjon

[ctx: Example brand name.]
en: Fleurs
nb_NO: Spiselige blomster

en: Stories
nb_NO: Fortellinger

en: Photo of a field full of flowers, a blue sky and a tree.
nb_NO: Bilde av et blomstereng, blå himmer og et tre.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover section with a large background image and an oversized heading.
nb_NO: En omslagsseksjon i full bredde med et stort bakgrunnsbilde og kjempestor overskrift.

[ctx: Pattern title]
en: Short heading and paragraph and image on the left
nb_NO: Kort overskrift og avsnitt med bilde til venstre

[ctx: Pattern description]
en: A Intro pattern with Short heading, paragraph and image on the left.
nb_NO: Et introduksjonsmønster med kort overskrift, avsnitt og bilde til venstre.

[ctx: Pattern title]
en: Intro with left-aligned description
nb_NO: Introduksjon med venstrejustert beskrivelse

[ctx: Pattern description]
en: A large left-aligned heading with a brand name emphasized in bold.
nb_NO: En venstrejustert overskrift med et merknavn uthevet ned fet skrift.

en: Upcoming events
nb_NO: Kommende arrangementer

en: These are some of the upcoming events
nb_NO: Dette er noen av de kommende arrangementene

en: Our online store.
nb_NO: Vår nettbutikk

en: 30€
nb_NO: 30 €

note: translators: %s: Starting price, split into three rows using HTML <br> tags. The price value has a font size set.
en: Starting at%s/month
nb_NO: Begynner på %s/måned

en: Tailored to your needs
nb_NO: Skreddersydd til dine behov

en: Free shipping
nb_NO: Gratis frakt

en: Cancel anytime
nb_NO: Avbryt når som helst

en: Shop now
nb_NO: Handle nå

[ctx: Search form label.]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: Search input field placeholder text.]
en: Type here...
nb_NO: Skriv her...

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter sign-up
nb_NO: Registrering for nyhetsbrev

en: Sign up to get daily stories
nb_NO: Registrere deg for daglige fortellinger

en: Delivered every week
nb_NO: Levert hver uke

en: Buy Tickets
nb_NO: Kjøp billetter

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Mon, Jan 1
nb_NO: Man 1. jan

[ctx: Pattern description]
en: A list of events with call to action.
nb_NO: En liste over arrangementer med handlingsdriver

en: Tell your story
nb_NO: Fortell din historie

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a centered heading, paragraph and button.
nb_NO: Hovedbilde med midtstilt overskrift, avsnitt og knapp.

[ctx: Pattern description]
en: Display team photos in a services section with grid layout.
nb_NO: Vis bilder av gruppen i en tjenester-seksjon med rutenett-opppsett.

en: Subscribe to get unlimited access
nb_NO: Abonner for å få ubegrenset tilgang

[ctx: Pattern description]
en: A subscriber-only section highlighting exclusive services and offerings.
nb_NO: En seksjoin bare for abonnenter som fremhever eksklusive tjenester og tilbud.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width, full-height link in bio section with an image, a paragraph and social links.
nb_NO: En lenke i full bredde og full høyde i bografiseksjon med et bilde, et avsnitt og sosiale lenker.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with social links, a profile photo and a brief description.
nb_NO: En lenke i en landingsside for biografi med sosiale lenker, profilbilde og kort beskrivelse.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the event with a hero section, description, FAQs and call to action.
nb_NO: En landingsside for arrangemenetet med en hovedbilde-seksjon, beskrivelse, FAQ-er og handlingsdriver.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the book with a hero section, pre-order links, locations, FAQs and newsletter signup.
nb_NO: En landingsside for boka med hovedbilde-seksjon, lenke til forhåndsbestilling, steder, FAQ-er og registrering for nyhetsbrev.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the podcast with a hero section, description, logos, grid with videos and newsletter signup.
nb_NO: En landingssside for podkasten med hovedbilde-seksjon, beskrivelse, logoer, rutenett med videoer og registrering for nyhetsbrev.

[ctx: Pattern description]
en: A pattern for a CV/Bio landing page.
nb_NO: Et mønster for en landingssside for CV/biografi.

en: The Stories Podcast
nb_NO: Podkasten Fortellinger

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
nb_NO: Bilde av en person

[ctx: Pattern title]
en: Hero podcast
nb_NO: Hovedbilde for podkast

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern headline text]
en: The Stories Book
nb_NO: Boka Fortellinger

[ctx: Pattern description]
en: A hero with an overlapped book cover and links.
nb_NO: Et hovedbilde med et overlappende bokomslag og lenker.

[ctx: Pattern title]
en: Hero, overlapped book cover with links
nb_NO: Hivedbilde, overlappende bokomslag med lenker

[ctx: Pattern title]
en: Hero, full width image
nb_NO: Hovedbilde, bilde i full bredde

[ctx: CTA text of the hero section.]
en: Available for pre-order now.
nb_NO: Tilgjengelig for forhåndsbestilling nå.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a full width image, heading, short paragraph and button.
nb_NO: En topp med bilder i full bredde, overskrift, kort avsnitt og knapp.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section for the book with a description and pre-order link.
nb_NO: En hovedbilde-seksjon for boka med en beskrivelse og lenke til forhåndsbestilling.

[ctx: Pattern title]
en: Hero book
nb_NO: Hovedbilde for bok

en: Free Workshop
nb_NO: Gratis verksted

[ctx: Pattern description]
en: RSVP for an upcoming event with a cover image and event details.
nb_NO: Svar utbes for et kommende arrangement med omslagsbilde og arrangementsdetaljer.

[ctx: Pattern title]
en: Event RSVP
nb_NO: Svar utbes for arrangement

en: Event details
nb_NO: Arrangementsdetaljer

en: Event image
nb_NO: Arrangementsbilde

en: These are some of the upcoming events.
nb_NO: Dette er noen av de kommende arrangementene.

en: Events
nb_NO: Arrangementer

[ctx: Pattern description]
en: A header with title and text and three columns that show 3 events with their images and titles.
nb_NO: En sidetopp med tittel og tekst og tre kolonner som viser 3 arrangementer med bilde og titler.

[ctx: Pattern title]
en: Events, 3 columns with event images and titles
nb_NO: Arrangementer, 3 kolonner med arrangementsbilder og titler

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: What are you looking for?
nb_NO: Hva ser du etter?

[ctx: Pattern description]
en: Large heading with a search form for quick navigation.
nb_NO: Stor overskrift med søkeboks for hurtignavigering.

[ctx: Pattern title]
en: Heading and search form
nb_NO: Overskrift og søkeboks

en: Black and white flower
nb_NO: Svart og hvit blomst

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with grid layout with products and link
nb_NO: Handlingsdriver med rutenett-oppsett med produkter og lenke

en: Black and white photography close up of a flower.
nb_NO: Svart-hvitt nærbilde av en blomst.

[ctx: Pattern description]
en: Three columns with images and text to showcase services.
nb_NO: Tre kolonner med bilder og tekst for å vise tjenester.

[ctx: Pattern description]
en: A three-column boxed pricing table designed to showcase services, descriptions, and pricing options.
nb_NO: En pristabell med tre kolonnebokser utformet for å vise tjenester, beskrivelser og prisalternativer.

en: The Stories Podcast is sponsored by
nb_NO: Podkasten Fortellinger er sposnet av

en: The Acropolis of Athens.
nb_NO: Akropolis i Aten.

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Lecture by <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>
nb_NO: Forelesning av <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>

[ctx: Label for the block binding placeholder in the editor]
en: Post format name
nb_NO: Navn på innleggsformat

en: A collection of post format patterns.
nb_NO: En samling mønstre for innleggsformater.

[ctx: Pattern title]
en: Banner with book description
nb_NO: Banner med bokbeskrivelse

en: About the book
nb_NO: Om boka

[ctx: Pattern description]
en: Banner with book description and accompanying image for promotion.
nb_NO: Banner med bokbeskrivelse og tilhørende bilde for markedsføring.

en: Post formats
nb_NO: Innleggsformater

[ctx: Pattern description]
en: A FAQs section with a FAQ heading and list of questions and answers.
nb_NO: En FAQ-seksjon med en FAQ-overskrift og liste med spørsmål og svar.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
nb_NO: WordPress-gruppen

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org
nb_NO: https://nb.wordpress.org

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyfive/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/themes/twentytwentyfive/
